března 27th, 2023

Tuto středu 29.3. od 18h v Informačním centru NP Šumava v Kašperských Horách (mapa)

března 23rd, 2023

GIVT připravil dvojnásobné příspěvky po tři dny! Pokud v tyto dny nakoupíte on-line u obchodníků přes www.givt.cz, přispějí obchodníci zapojení do tohoto projektu ze své kapsy dvojnásobek slíbeného procenta na neziskovku, kterou vyberete. Když vyberete PŘÁTELÉ NEW RENATO, příspěvek půjde na stavbu střední školy v Kashitu.

Děkujeme Vám a GIVT!
Hezký čas a zábavné přispívání, kdy přímo z vaší kapsy nejde ani koruna!

března 18th, 2023

  • Na každý termín uvítáme 5 pomocníků.

  • Můžete-li s ohledem na zaměstnání přijít pomoci až v pozdějších hodinách, napište své časové možnosti do přihlašovacího formuláře níže.  (S ohledem na snadnější organizaci budou mít přednost ti, kdo budou moci přijít na celou dobu. I tak je ale možné, že se Vám stavaři ozvou a Vaši časovou nabídku využijí.)

  • Z organizačních důvodů je potřeba, aby zájemci byli na místě včas.

1.termín: úterý 21.3. od 14:00 do cca 17:00, přihlášky ZDE

2.termín: čtvrtek 23.3. od 14:00 do cca 18:00, přihlášky ZDE

 Kde: u Šárka Business Park, Lužná 591, Praha 6-Vokovice (vstup z ulice Vokovická), mapa ZDE

Děkujeme za pomoc a těšte se na setkání se stavaři, kteří v létě odstartují stavbu  SŠ v Kashitu!

března 15th, 2023


V dnešním článku o UNDP Grantu se dozvíte, s čím přesně jsme se do tohoto programu přihlásili a co vše nám UNDP pomůže financovat. UNDP Challenge Fund je grantová soutěž, zabývající se inovacemi, které jsou možné implementovat v partnerských zemích ČR. Naše zamýšlená inovace není nic jiného, než naše skvělé cihly…
To je přeci jasné. A co dál? Ve čtení celého článku můžete pokračovat zde: https://www.kashituschool.org/l/undp-challenge-fund/

 

března 9th, 2023

Naši stavaři si dali velmi záležet, aby cihly, ze kterých škola bude postavena, byly nejen pevné a odolné, ale i dostupné a snadno vyrobitelné pro místní obyvatele, kteří si cihly vyrábějí sami. Jaké je složení našich cihel a postup jejich výroby se dozvíte v následujícím článku:
CIHLOVAČKA

března 3rd, 2023

Novinky a informace o chystané výpravě do Zambie a dění kolem příprav se dozvíte na čerstvě vylepšeném webu realizačního týmu!

www.kashituschool.org

února 23rd, 2023

Na základě již více jak 5 leté spolupráce s Ing. Petrem Čandou z ICWD ČVUT, jenž mezitím sestavil kolem sebe tým více než 10 stavařů, kteří dlouhodobě dobrovolně pracují na technické stránce projektu SŠ v Kashitu a kteří též získali grant UNDP v hodnotě cca 950.000 Kč, jsme podepsali smlouvu o spolupráci s ICWD ČVUT.

Předmětem smlouvy je vymezení spolupráce smluvních stran na realizaci rozvojového projektu „Střední školy v Kashitu“ ve venkovské oblasti v Zambii, na kterém se obě strany podílejí.

Projekt umožní převézt naše speciální cihlovačky do Kashitu, aby se s nimi lidé z místní komunity naučili vyrábět cihly efektivněji a levněji. Team stavařů z ČR následně s dobrovolníky z místní neziskové organizace New Renato postaví první budovu dílny, která bude sloužit jako zázemí celé stavby střední školy a také jako školící centrum této inovativní technologie. Lidé z místní komunity se budou tak podílet nejen na stavbě střední školy, ale naučí se i stavební postupy pro zhotovení a úpravy vlastních obydlí.

Za Rektorát ČVUT smlouvu podepsal rektor doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc., za náš spolek předsedkyně Mgr. Marta Höferová. Na fotografii zastupuje pana rektora vedoucí ICWD, Ing. Jan Tilinger, Ph.D.

Děkujeme týmu ICWD a držíme palce v další jejich práci!

Aktuálně realizační tým finišuje detailní harmonogram prací v létě, kdy započne stavba střední školy. Budeme vás informovat.

 

PODPOŘIT
STŘEDNÍ
ŠKOLU