Aktualne.cz – Napsal diplomku, pak podle ní postavil školu v africké vesnici. Pro místní je raritou.

Petr Čanda s vylepšenou cihlovačkou, která vychází z tradiční zambijské technologie.

Na Aktulne.cz vyšel článek o našem projektu střední školy, který po stavební stránce řídí Ing. Petr Čanda. Co se dozvíte?

  • jak vypadají školy v Zambii
  • jak se staví v Zambii
  • co budeme stavět v létě

Petr například prozradil, že „když se třeba leje betonová deska, v Česku stačí objednat náklaďák s pumpou, a celá deska je za den hotová.

My jsme to dělali dvěma míchačkami a lili jsme desku čtyři dny. Celé se to zkrátka musí řešit úplně jinak.“

Reportáž z vernisáže velké výstavy od estav.tv

Estav.tv přinesl reportáž z vernisáže výstavy “Kashitu School: Cihlou k cihle, od návrhu k realizaci”, jež se uskutečnila 12. února v atriu Fakulty stavební ČVUT v Praze. Vedle výstavy se reportáž věnuje průběhu stavby první budovy (dílny) v létě 2023 ale i celému projektu SŠ. 

Fotky z vernisáže najdete zde: https://pratele.newrenato.org/?p=6464.

Mladí dobrovolníci postavili v Zambii první budovu střední školy – Hedvábná stezka 

25.října 2023

Cestovatelský portál Hedvábná stezka zveřejnil článek o postavení a slavnostním otevření první budovy střední školy v Kashitu. Celý příspěvek ZDE.

Rozhovor s Ing. Petrem Čandou pro ESTAV.tv a tzb-info.cz

5. července 2023

Zatím nejucelenější rozhovor o projektu SŠ v Kashitu a probíhající letní akci v médiích nabízí ESTAV.tv a tzb-info.cz! Více ZDE.

Evropské plány v Africké realitě  - reportáž z Kashitu o právě probíhající stavbě

3. srpna 2023

„Po sedmi hodinách na cestě odbočujeme z hlavní silnice, která vede dál do Ndoly, provinčního města Copperbeltu, kde se nachází velká ložiska měděných rud, a k hranicím s Kongem. Asfaltová silnice s vyježděnými kolejemi,…” Více ZDE.

„U rozvojových projektů se zapomíná na zapojení místních a na pochopení jejich potřeb.“

25. června 2023

Jan Tilinger a Lukáš Bejček v pořadu Host Radiožurnálu. V čem je náš projekt jiný? V čem je výjimečný? Jaké to je, stavět školu v rozvojové zemi?  Záznam půlhodinového povídání si můžete poslechnout zde: Host Radiožurnálu.

O projektu střední školy v ČT

22. června 2023

Dokumentární snímek o naší člence Martě Hoferové, kde mluví i o projektu SŠ v Kashitu. Marta je předsedkyni našeho spolku. Duální hendikep jí nebrání tomu, aby pomáhala dál. Dokument odvysílala ČT ve středu 21.6. na ČT2. Dostupné online, ZDE.

 

PODPOŘIT
STŘEDNÍ
ŠKOLU