Sedm základních škol v Kashitu (venkovská oblast v Zambii), 2968 žáků a nejbližší střední škola 40 km daleko. Místní neziskovka New Renato přijala na počátku své existence vzdělání jako prioritu pro zvýšení životní úrovně v oblasti. Díky získaným grantům, spoluprací s neziskovými organizacemi z Německa, Velké Británie a Itálie postavilisvépomocí 2 mateřské a 2 základní komunitní školy. Nadaní žáci se však na střední školu většinou nedostanou. Jejich rodiče si totiž nemohou dovolit platit dopravu a ubytování na desítky kilometrů vzdálené školy. POJĎTE TO S NÁMI ZMĚNIT!

Vše ke střední škole najdete na novém webu: kashituschool.orgNajdete tam:

  • jaké jsou hlavní tři pilíře úspěšnosti projektu SŠ
  • koncept SŠ
  • mapu areálu SŠ
  • jaké cihly na stavbu použijeme
  • jak bude probíhat výstavba

Web připravil tým stavařů – dobrovolníků ICWD ČVUT. Děkujeme! Návrh projektu „naší“ střední školy v Kashitu, ve venkovské oblasti v Zambii, kterou chceme spolu s vámi a dalšími partnery postavit, se bude sestávat z několika budov, včetně internátu pro studenty i rodiny učitelů, dobrovolníky, laboratoří, dílen…

Stavební návrh vypracovali Ing. arch. Jan Rosík a Ing. Petr Čanda na základě návštěv v roce 2011 a 2018. Návrh se opírá o principy udržitelnosti, energetické optimalizace, obnovitelných materiálů, nenáročných technologií a architekturu odpovídající potřebám a zkušenostem lidí v Kashitu. Návrh především počítá s tím, že školu budou stavět sami místní lidé – po zaškolení a pod dohledem stavařů z ČR.

Stavějte s námi! Podpořit nás můžete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1207109

 

PODPOŘIT
STŘEDNÍ
ŠKOLU