Dopisování

Program začne od léta 2024. České a zambijské děti si budou moci dopisovat. Mohou tak navázat přátelství a zlepšovat svou angličtinu. Bližší informace přineseme brzy. Kdo máte zájem již teď, napište nám na info@newrenato.org.

Modlitební dvojice

Modlitební dvojice je projekt, který spočívá v utvoření dvojic dětí z ČR a Zambie v New Renato Community, které se za sebe navzájem modlí. Zájemci z řad dětí se mohou do projektu stále hlásit, stačí nám napsat!

Předání fotek českým dětem

V neděli 13. května 2012 se konalo setkání s dětmi zapojených do projektu Modlitební dvojice se slavnostním předáním fotek zambijských dětí z New Renato Community českým. Setkání proběhlo v Café Palladium Země české na Praze 14. Kromě dětí zapojených do projektu Modlitební dvojice, byli pozváni i jejich rodiče. Po úvodním vzájemném představení dětí se děti odebrali ven zahrát si nějaké hry, zatímco rodičům se věnovala předsedkyně spolku Monika Höferová. Představila jim New Renato Community v Zambii a jejich projekty, které chce náš spolek podporovat. Vyprávění bylo doplněno fotografiemi, které Monika pořídila na své návštěvě New Renata Community v Zambii v září 2011. Po hrách se děti vrátily do kavárny, kde s velkým zájmem poslouchaly, jak to v NRC vypadá. Na závěr dostaly děti, jež se do projektu zapojily, fotografii dítěte ze zambijské NRC, za které se budou modlit a ono za ně. Zambijské děti už fotky svého „modlitebního protějšku“ mají, což je prima a zvláštní zároveň: děti se totiž znají jen z fotografií, a přesto se za sebe chtějí modlit…

 

PODPOŘIT
STŘEDNÍ
ŠKOLU