Stavaři získali na SŠ v Kashitu grant UNDP za skoro 1.000.000 Kč!

Slíbili jsme vám, že se brzy dozvíte, proč v létě začínáme stavět střední školu. Zde to je: Stavaři, realizační tým ICWD ČVUT, přihlásili do mezinárodního grantového programu UNDP Challenge Fund projekt s cihlovačkami. Jejich projekt byl vybrán a získali na něj v přepočtu skoro 1.000.000 Kč! 

Díky těmto financím se odstartování stavby střední školy v Kashitu stává realitou.

Děkujeme stavařům za čas, který věnovali sepsání projektu. Za to, co všechno dosud projektu věnovali – a že toho nebylo málo! Za to, že se vzdali nároku na odměnu (a tím zvýšili počet bodů pro projekt u hodnotitelů UNDP) a v létě pojedou stavět první budovu SŠ zadarmo.

Děkujeme i vám, dosavadním dárcům, že stavíte s námi!

Více, včetně odkazu na podaný projekt, v jejich zprávě: 

Milí příznivci projektu střední školy v Kashitu,

V minulém roce 2022 jsme s projektem velmi postoupili v přípravách k samotné realizaci stavby střední školy. Děkujeme vám za podporu ve dvou fundraisingových kampaních, kde jsme vybrali prostředky na dvě nové cihlovačky a nářadí pro stavbu!

Máme pro vás jednu velmi dobrou zprávu. Přihlásili jsme náš projekt s cihlovačkami do mezinárodního grantového programu UNDP Challenge Fund. Tento program podporuje inovace cílené pro partnerské země ČR, kam patří i Zambie. V rámci tohoto programu je možné žádat až o 40.000 USD (až cca 1 milion Kč v závislosti na kurzu měny).

Podali jsme žádost o tento grant se záměrem dovézt do Kashitu cihlovačky a postavit na místě spolu s místními lidmi první budovu celého areálu střední školy, kterou bude dílna. Inovativní je nejen zapojení místních lidí, ale též postup výroby nepálených cihel stabilizovaných cementem. Budova dílny se tak stane zároveň prvním centrem této nové technologie nepálených cihel v cílené lokalitě Kashitu, díky ní budou moct vzniknout nejen další budovy střední školy, ale i místní vesničané mají možnost naučit se a reálně použít tuto technologii pro stavbu vlastních obydlí.

Organizace UNDP vybrala náš záměr mezi podpořené projekty a podpořila nás maximální částkou 40.000 USD. Dne 15.12.2022 byla podepsána smlouva mezi UNDP a ČVUT o realizaci této první budovy v létě roku 2023. Náš projekt střední školy v Kashitu tedy postupně nabývá reálných rozměrů a můžeme vám s velkou radostí sdělit, že díky tomuto významnému grantu budeme moct v létě postavit první budovu!

UNDP má propracovaný systém hodnocení projektů, kdy se sčítají body za splnění určitých kritérií. Potřebnému zisku bodů napomohla vaše spoluúčast ve sbírkách na cihlovačky i stavební nářadí a všeobecně dosud darované finance na účet veřejné sbírky strategického partnera, organizace Přátelé New Renato, jež je nositelem projektu SŠ v Kashitu. Náš tým tedy může vyslat 10 dobrovolníků z našich řad, kteří spolu s místními postaví první budovu celého budoucího areálu SŠ. Více o grantu vám řekneme v jednom z následujících příspěvků.

Chceme tímto poděkovat organizaci UNDP, která představuje program rozvoje pod organizací OSN, za udělenou důvěru a Rektorátu ČVUT v osobě pana rektora doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., který tento projekt zaštítil svým podpisem.

Od ledna 2023 se přesouváme z fáze plánování do období konkrétních kroků pro realizaci. Sledujte náš web a sociální sítě, kde vás budeme postupně informovat o postupu projektu, od přípravných prací až ke stavbě na místě v Kashitu.

Děkujeme za vaši přízeň a zveme vás: buďte na cestě k realizaci projektu s námi i tento rok! Vaše podpora je pro náš projekt velmi důležitá.

Váš realizační tým ICWD ČVUT

Popis podaného projektu na stránkách UNDP: https://undp.cz/…/zambia-construction-cvut-czech-brick…/

To vše díky vám a Přátelé New Renato, ICWD ČVUT, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a UNDP in Europe and Central Asia a CzechUNDP, CzechChallengeFund,Czech Republic 

Comments are closed.

 

PODPOŘIT
STŘEDNÍ
ŠKOLU